En İyi Öğrenci Kredi Kartı

Çoğu bankanın öğrenciler için hazırlamış oldukları kredi kartları mevcuttur. Bunların avantajları, diğer kartlara nazaran daha fazladır. Öğrencilerin harcamaları düşünülerek oluşturulmuş kartlardır. O yüzden limitleri de düşük olmaktadır. En iyi öğrenci kredi kartı araştırması içine girdiğinizde karşınıza çok sayıda bankanın çıktığını göreceksiniz. Bunların arasından size cazip gelen birini seçebilirsiniz.

Bankalar tarafından kişilere verilen kredi kartlarının yaş sınırı 18’dir. Daha küçük olanlar ancak anne ya da babaları ile birlikte bankaya giderek hesap açtırırlar. En iyi öğrenci kredi kartı ancak onların izni ile alınabilir. Böylelikle anne ve babalar çocuklarının hesaplarını yönetebilirler. Haftalık ya da aylık para aktarımları ile özellikle liseye giden ve henüz 18 yaşını doldurmamış çocuklarının denetimlerini yapabilirler.

En iyi öğrenci kredi kartı sahibi olmak isteyen 18 yaşından küçük öğrencilerin aileleri çocukları için ek kart talebinde de bulunabilirler. Limitlerini kendileri belirlerler ve hesaplarını devamlı kontrol altında tutabilirler. Reşit olmayan kişiler için durum böyleyken; üniversite öğrencileri için farklı durumlarda ve farklı özellikte üretilmiş kredi kartları mevcuttur. Bunlar nelerdir? Özellikleri nasıldır? İnceleyelim.

En İyi Öğrenci Kredi Kartı Sahibi Olmak

Bankaların özellikle 18-25 yaş aralığında olan üniversite öğrencilerine tanımladıkları ayrıcalıklı kredi kartları mevcuttur. En iyi öğrenci kredi kartı sahibi olanlardan genellikle kart ücreti alınmamaktadır. Öğrenciler okudukları şehirde mağdur kalmamaları için bu kartlardan edinirler. Netice ailelerin gönderdikleri paralar kişilerin yurt ya da ev kirası için ve yanında nakit bulundurulması için gönderilmiştir.

Ama kredi kartı sahibi olan öğrenciler diğer bütün giderleri için bu kartları kullanmaktadırlar. En iyi öğrenci kredi kartı olanlar yapacakları market alış verişleri, giyim giderleri, fatura ihtiyaçları, ulaşım giderleri vb. konularda bu kartların imkanlarından faydalanmaktadırlar. Üstelik kartı kullandıkça biriken puanlarını da istedikleri zaman değerlendirebilirler.

Belli bir limiti harcamaları doğrultusunda kartlarına hediye puan yüklenilen kartlar da mevcuttur. Bazı mağaza indirimlerinden faydalanmak, yapılan alışverişleri taksitlendirmek bu kartlarda söz konusu olmaktadır. En iyi öğrenci kredi kartı sahibi olan kişiler, kartlarına tanımlı nakit avansı kullanabilirler ve bunu taksitlendirebilirler.

Türk vatandaşı olan, öğrenci belgesi bulunan tüm 18-25 yaş arası öğrenciler kimlik fotokopileri ile birlikte başvurusunda bulunabilirler. Bu başvurular banka şubesinden, telefon bankacılığından ya da internetten yapılmaktadır. Hangi yol ile başvuruda bulursanız En iyi öğrenci kredi kartı sahibi olmak isteyen kişiler evraklarını bankaya teslim etmeleri gerekmektedir.

En İyi Öğrenci Kredi Kartı Limitleri Ve Asgari Ödemesi

Gelirini belgeleyemeyen ve herhangi bir SGK sı bulunmayan kişiler banka mevzuatı gereğince en fazla 1.000 lira limitle kredi kartı sahibi olabilir. Öğrenciler de herhangi bir yerde sigortalı çalışmıyorlarsa bu limitte bir karta sahip olacaklardır. En iyi öğrenci kredi kartı almak isteyen ve sigortalı çalışan öğrenciler, en fazla maaşlarının 2 katı kadar limite sahip olan kredi kartlarına sahip olabilirler.

Aslında düşük limit öngörülmüş olması, öğrenci için olumlu bir durumdur. Ödeme zorluğu çekmemesi ve kredi kartı borcu ödemek için kendini mağdur etmemesi için düşük limitte olan kartlar öğrenci için idealdir. Öğrenciler için ideal özelliklere sahip olan çok sayıda farklı kredi kartının bulunduğu bilinmektedir. Ancak öğrenci kredi kartlarının limitlerinin biraz az olduklarını da söylemek gerekmektedir.

En iyi öğrenci kredi kartı sahibi olan kişiler aylık harcamalarının %20 sini minimumda ödemeleri gerekmektedir. Arda kalan miktar cüzi bir faizle diğer aya yansıtılacaktır. Asgari miktar ödenmeyen borçlar kişilerin kredi notlarını düşürecektir.