Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar

Günümüz koşullarında artık hemen herkesin kredi kartına ihtiyacı bulunmaktadır. Çünkü kredi kartları ile hemen her yerden alışveriş yapma imkanı bulunmakta. Ancak banklardan kredi kartı alabilmemiz için öncelikle belgelenebilir bir gelirimizin olması gerekmektedir. Özellikle evlerde ki bütün ihtiyaçları ve alışverişi yapan ve sağlayan ve artık internet alışverişlerinin yaygınlığı ve taksit imkanlarından faydalanmak isteyen ev hanımlarının ne yazık ki belgelenebilir bir gelirleri yok. Ancak buna rağmen, ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar mevcut.

Ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar gelen kredi kartı başvuranlarını değerlendirirken il önce kredi kartı başvurusu yapan kişilerin gelirine, kredi notuna, geçmişinde bankalarla olan kredi kartı ödemelerine bakar. Ancak bu durumlar içinde bazı istisnalar olabiliyor.  Bankalar kredi kartı başvurusu alanına da bakıp değerlendirme yapar. İşte ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar bu kategoride başvuru yapıldığında değerlendirmelerini hızlıca yapıp bu konuda ev hanımların da kredi kartı sahibi olmalarını sağlamaktadır.

Ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar başvuru nasıl yapılır?

Kredi kartı veren bankaların şartlarından bahsetmiştik. Kısaca bankalar kredi kartı vereceği kişinin kredi notuna, kredi siciline, diğer banklarla ve geçmişteki ödemelerine bakarak bu kişilere kredi kartı verir. Ancak ev hanımlarına kredi kartı veren banklar bu koşulların çoğunu aramaz. Elbette ev hanımlara kredi kartı veren banklar bazı şartlar sonucu bu kredi kartını sağlar.

Öncelikle kredi kartı alacak ev hanımlarının bankaya gidip bu başvurularını yapması önerilir. Çünkü bankadan yapacağınız kredi kartı başvurusunda banka çalışana size kredi kartı vermek için elindeki bütün imkanları kullanacaktır. Ve tabi ki de internetten de kredi kartı başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Ama internetten yaptığınız başvurunuzun olumsuz değerlendirme olasılığı daha fazladır. Bu yüzden ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar içinde seçtiğiniz bankaya gitmeniz yararınıza olacaktır.

Ev hanımları bu konuda ki tercihlerini yaptıktan sonra, bankaların kredi kartını vermek için bazı şartları olacaktır. Bazı bankalar kredi kartı başvurucusundan teminat ya da kefil isteyebilir. Ev hanımlarına kredi kartı veren banklar arasından bazıları da eşinizin çalışıp çalışmadığına bakabilir. Ya da banka size kredi kartı verebilmek için mal varlığınıza bakmak isteyebilir. Bu konuda bankalar hakkında yapacağınız detaylı araştırmalardan sonra size en uygun olan bankaya şahsen gitmeniz daha faydalı olacaktır.

Ev hanımlarının yapacağı bir diğer tercih ise ek karttır. Ev hanımları eşlerinin kredi üzerinden kendileri için kredi kartı alabilirler. En kolay alacakları ve onaylanma ihtimali en yüksek olan kredi kartıdır. Aynı zamanda ek kredi kartının limiti ana kartın limitine bağlı olacağı için bu durum ev hanımları için başka bir avantaj olacaktır.

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar Bir Kaçı

İşte ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar bazıları; CEPTETEB, İŞ BANKASI, DENİZBANK, İNG ve elbette bunlara başka bankalar da dahil edilebilir. Görüldüğü üzere çok sayıda farklı bankanın kredi kartı vermek konusunda avantajlı seçenekleri sunabildiğini söyleyebiliriz.

CEBTETEB, ev hanımları için en avantajlı kredi kartları arasında diyebiliriz. Teb bankasına başvurunuz onaylandıktan sonra teb bonus kartına sahip olursunuz. Bu kart ile harcama sözü ile 500 tl hediye kazanabilir, otomatik talimat verebilir, haftalık 100 TL harcamanızla hafta sonu %50 indirimli sinema bileti alabilirsiniz.

DENİZBANK, ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar arasında, bu banka ev hanımlarına en kolay kredi kartı veren ve onlar için ev hanımları paketi ile altın günleri ve mevduatta biriken hesap özelliğinden yararlanmaları mümkündür.