Ev Hanımlarına Kredi Kartı

Bankalar kredi ya da kredi kartı sunarken geri ödemeyi alabileceklerini garanti altına aldıklarından emin olarak hareket ederler. Dolayısı ile tahsil edebilecekleri şartlara sahip olan kişilere kredi kartı ve kredi çıkartırlar. Ev hanımlarının çalışmadığı dolayısı ile çoğunun kredi notunun dahi oluşmadığı varsayılır ise ev hanımlarına kredi kartının çıkmadığı çok yaygın bir düşünce haline gelmektedir. Ancak bu düşünce doğru değildir. Belli şartlara bağlı olarak ev hanımlarına kredi ve kredi kartı çıkabilmektedir. Ev hanımlarına kredi kartı çıkıp çıkmaması bankaya bağlı bir durumdur. Bankaların kredi kartı verirken dikkat ettiği bazı noktalar vardır. Bunlardan en önemlisi ise gelir durumudur. Diğerleri ise yaş ve kredi notudur.

Gelir Durumu;

Bankaların Kredi kartı verebilmesi için dikkat ettiği hususlardan biri gelir durumudur. Ev hanımlarına kredi kartı verirken de bu durumu dikkate alır. Çalışmayan bayanlar için belgeleyebilecekleri bir gelir belgesi isterler. Belgelediğiniz geliriniz düzenli ise zaten direk çıkacaktır. Ancak düzenli değil ise durum zorlaşacaktır. Böyle bir durumda da belgelenebilir gelire bakılır.

Yaş Durumu;

Yaş durumu bankadan kredi ve kredi kartı çıkartabilmek için önemli konulardandır. 18 yaş altında olan kişilere hiçbir suretle adlarına kredi kartı verilmemektedir. Yaş durumunda üst sınır ise her bankanın kendine özel bir durumdur. Bazı bankalarda 65 ve 70 yaş sınır alınırken bazıları 80 yaşa da vermektedir. Ancak sağlık raporu ile akli dengesinin yerinde olduğunu kanıtladığı durumlarda verilmektedir.

Kredi Notu Değeri;

Kredi notunun değeri gelir durumu kadar önemli bir konudur. Bankaların kredi veya kredi kartı başvurusu aldığında ilk olarak baktığı hususlardandır. Ev hanımlarına kredi kartı verileceği zaman kredi notu değerlendirilmektedir. Kredi notu ile ilgili örnek vermek gerekirse; şu an ev hanımı olan bir kişi öncesinde kart veya kredi kartı kullanmış ve düzenli ödemiş ise ya da bankada vadeli veya vadesi hesabı bulunuyor ise kredi notu yüksek olacaktır.

Tam tersi kullanış ama düzenli ödememiş ise kredi notu düşüktür. Düşük kredi notunda ise kredi kartı yeniden çıkmayabilir. Ama eğer ki hiçbir şekilde kart kullanmamış, kredi çekmemiş ve hiçbir bankada hesabı yok ise kredi notu oluşmamış demektir. Bu durumda kredi kartı onaylanması zordur.

Ev Hanımları Kredi Kartı Başvuru Nasıl Yapabilir?

Kredi kartı başvurusu internet üzerinden istenilen bankaya yapılabilir. Ancak ev hanımlarına kredi kartı verilmesinde bu husus değişebilir. Banka sizden ek bilgiler isteyecektir. Dolayısı ile şubeye gitmeniz gerekecektir. Böyle bir durumda direk şubeden başvurmak daha doğru olacaktır. Şubeye giderken yanınızda belgelerinizi götürmeniz işinizi kolaylaştıracaktır.

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Başvurusunda Neler Gerekir?

Bankalar kredi kartı vermek için ev hanımlarından ek belgeler isterler. Gelir durumu belgelenmelidir. Ek gelir belgesini sunmak bankada olumlu bir durum yaratacaktır. Öreğin gayrimenkulünüz var ve kirada ise bunu belgeleyebilirsiniz. Ya da teminat olarak gösterebilirsiniz.

Ev hanımları kredi kartı almak konusunda son zamanlarda çok sayıda talepte bulunmaktadır. Bu durum doğal olarak bankaların da ev hanımlarına yönelik olarak kredi kartı verebilmek konusunda etkili bir arayış içerisinde yer almalarını mümkün kılmaktadır.

Emekli iseniz emekli olduğunuza dair belgenizi sunarsanız kredi kartınız hemen onaylanacaktır. Ayrıca bankalar ev hanımlarına kredi kartı verirken memur kefil isteyebilir. Kefille, teminatla veya ek belgelerle kredi kartınızın onaylanma ihtimali yüksek olacaktır. Bununla birlikte alınan kredi kartı düzenli kullanılırsa kredi notu yükselecek ve ilerde talep edilecek kredi veya kredi kartı için ön şart tamamlanmış olacaktır.