Limitsiz Kredi Kartı

Ülkemizde neredeyse kredi kartı kullanmayan kişi yoktur. Ödemeler ve harcamaların çoğu bu kartlar ile yapılmaktadır. Çok sayıda kredi kartı kullanıcısı olsa da herkesin kart limiti birbirinden farklıdır. Bu durum aslında şu anlama gelmektedir. Limitsiz kredi kartı günümüz itibariyle oldukça önemli bir prestij kaynağı olarak görülmektedir. Bundan dolayı bazı tüketicilerden limitsiz özelliğine sahip kredi kartlarına yoğun bir ilgi de gösterilmektedir.

Kredi notu derecelendirmesine göre kredi kartı başvuruları değerlendirilmekte ve kabul edilmesi halinde kart kullanılmaya başlanmaktadır. Ancak her kredi kartında belli bir limite göre harcama yapılabilmektedir. Maddi durumu iyi olan ve orta durumda olan kişilere aynı limitte kart verilmemektedir. Bankalar tarafından belirlenen bu limite göre kredi kartınızı kullanabilirsiniz. Limitsiz kredi kartlarında ise kartınızla yüksek fiyatlı ürünleri de rahatlıkla satın alabilmeniz mümkün olacaktır.

Kredi kartları da kendi içlerinde çeşitleri bulunmaktadır. Bunların içinde en çok duyulan ise limitsiz kredi kartı olmaktadır. Pek çok kişi bu kartın bir limiti olmadığını şeklinde düşünmektedir. Bu düşünce tamamı ile yanlıştır.

Limitsiz kredi kartı da harcama limiti olan bir karttır. Başka bir ifade ile yüksek limitli bir kredi kartı olarak da tanımlanabilir. Limitsiz kredi kartı dendiği zaman en dikkat çeken şey kişilere bağlı olarak limitlerinin yükseltilebilmesidir. Bu yükseltme yapılırken aylık gelir kilit bir rol oynamaktadır.

Limitsiz Kredi Kartı Başvurusunu Kimler Yapabilir?

Herkes yüksek limitli kredi kartlarına sahip olmak ister. Ancak limitsiz kredi kartı başvurusunu herkes yapamaz. Bu karta başvurabilmek için aranan şartlara uyulması ve aylık gelirinde yüksek olması gerekmektedir.

Kredi notu yüksek ve yükseğe yakın olan kişilerde limitsiz kredi kartı başvurusu yapılabilmektedir. Sadece durumu iyi kişilere verilen bir kart değildir. Bankacılık hizmetleri ve kredi kartını çok aktif bir şekilde kullanan kişilerde bu karta sahip olabilmektedir.

Limitsiz Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Limitsiz kredi kartı başvurusu için banka ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Prosedürler benzer olsa da bankadan bankaya ufak tefek değişiklikler bulunmaktadır. Sizden herhangi bir belge talep edilmemektedir. Bazı bankalarda ise telefon ya da internet üzerinden de yapılabilmektedir.

Limitsiz Kredi Kartı Sahibi Olabilme Koşulları Nelerdir?

Limitsiz kredi kartı sahibi olabilmek için aranan bazı koşullar bulunmaktadır. İlk şart aylık gelirinin yüksek olmasıdır. Kredi notunun yüksek seviyelerde olmalıdır. Yüksekten kasıt aslında çok yüksek seviyedir. Geçmişte banka ya da kredi işlemleri sicilinin temiz olması gerekmektedir. En küçük bir sorun dahi yaşanmamasıdır.  Mesela yapılan bir geç ödeme olumsuz bir şekilde başvuruyu etkilemektedir.

Bankalarda belli bir miktar paranın olmasıdır.  Aynı zamanda paraların bulunduğu hesapların güncel olması gerekmektedir. Bu şartları sağlayan kişiler bu karta sahip olabilmekte ve istediği limite de kolaylık ile çıkabilmektedir.

Aranan şartlar göz önüne alındığında limitsiz kredi kartı alabilmek aslında çok kolay değildir. Genellik ile büyük şirketler ve geniş ölçekli üretim yapan firmalar sahip olabilmektedir.

Limitsiz Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileridir?

Limitsiz kredi kartı sahip olduğu özelliği ile bütün dikkatleri üzerinde toplamaktadır. Hangi bankalar bu kartı vermektedir sorusunun cevabı aslında hangi bankaya başvuru yaptığınız değil aranan şartlara uyup uymadığınıza bakılmaktadır.

Kredi kartı veren her banka limitsiz kredi kartı vermektedir. Burada en önemli nokta ise sizin gelirinizdir. Hiçbir banka gerçekten bir limitsiz kart vermesi söz konusu değildir. Elbette belirlenen bir üst limit olacaktır. Limitsiz kredi kartında sadece yüksek meblağlara kadar bu üst limit çıkmaktadır.