TEB Kredi Kartı Başvurusu

Kredi gibi kredi kartı da bankaların sunduğu bir finansman yöntemidir. Kredi kartı taksit ile alışveriş yapma imkanı sağlayan bir finans türüdür. Ödemelerde kolaylık sağlayan kredi kartı kullanımı oldukça yaygındır ve birçok kişi tarafından nakit alışverişten daha çok tercih edilmektedir. TEB bankası Bonus özelliğine sahip kredi kartı da kullandırdığı gibi bankasına özel kredi kartı da kullandırmaktadır. TEB kredi kartı başvurusu için birkaç çeşit yönteminiz bulunuyor. Özellikle internet ortamından kredi kartı başvurusunun oldukça pratik olduğunu söyleyebiliriz. Online bir şekilde ev konforunda kredi kartı başvurusu yapıyor olmak elbette ki tüketicilerin de işine geliyor.

TEB bankası şubelerinden ya da TEB ATM’lerinden bireysel olarak TEB kredi kartı başvurusu yapmanız çok kolaydır. Banka şubelerinden memurların yönlendirmesi ve başvuru formunu doldurmanız ile anında başvuruda bulunabilirsiniz. ATM’den ise kredi kartı başvurusu alanına giriş yaparak cep numaranızı bırakmanız yeterli olacaktır. ATM aracılığıyla kredi kartı başvurusunun oldukça pratik bir şekilde yapılabildiği biliniyor.

Başvuru yapmak herhangi bir yere gitmeden evinizden de yapabileceğiniz çözümler bulunmaktadır. Bu yöntem telefonunuzdan gönderebileceğiniz bir SMS ile gerçekleşmektedir. TEB kredi kartı başvurusu 4663’e göndereceğiniz bir SMS ile anında bankaya iletilir. Telefonunuzun SMS kısmından SADE boşluk TC kimlik numaranızı yazarak göndermeniz yeterli olacaktır.

TEB müşterisi olan kişiler ise telefonlarında bulunan TEB mobil uygulamaları aracılığı ile tek tıkla başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirler. TEB resmi web sitesi de TEB kredi kartı başvurusu için sizlere hizmet vermektedir. Bu sayfada bulunan başvuru formunu doldurmanız başvuruyu bankaya göndermeniz için yeterli olacaktır. Bu formda ilettiğiniz numaradan banka sizinle iletişime geçecektir.

TEB Kredi Kartı Şartları

TEB bankası kredi kartı kullandıracak olduğu müşterilerinde bazı özellikler aramaktadır. İlk olarak TEB kredi kartı başvurusu yapacak olan kişinin 18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir. 18 yaşını dolduran kişilerin başvuruları kabul edilmektedir ve değerlendirme sürecine alınmaktadır. Değerlendirme sürecinde kişinin diğer verileri de incelenmektedir.

Kredi notu TEB kredi kartı başvurusu sürecini etkileyen en önemli veridir. Herkesin bir kredi notu bulunmaktadır. Kredi notu kişinin ödemelerine olan sadakatini gösteren bir sayıdır. Bankalar kredi notu sayesinde kişinin bankalara olan borçlarını düzenli bir şekilde ödeyip ödemediği hakkında bilgiye ulaşabilirler. Kredi notu yeterli seviyelerde olan kişilerin başvuruları olumlu olarak sonuçlanır.

Kredi notu kritik seviyede olan kişinin aynı zamanda aylık gelirleri de değerlendirilir. TEB kredi kartı başvurusu olumlu olabilmesi için kişinin bir aylık gelire sahip olması ve bu gelirin kredi kartı ödemelerini karşılayabileceği seviyelerde olması gerekmektedir. Başka bankalara farklı borçların olması halinde ise o borçlarda hesaba katılarak karşılaştırma yapılmaktadır. Aylık gelir ve borç dengesi bankanın riskini azaltan kriterler içerisinde yer alır.

TEB Kredi Kartı Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Özellikle bankalar kendi müşterisi olmayan kişilerden onlar hakkında yeterli veriye sahip olmak için bazı belgeler isterler. Bu belgeler bankadan bankaya ve kişiden kişiye değişebildiği gibi temel birkaç evrak standart olarak istenmektedir. TEB kredi kartı başvurusu yapacak olan kişilerden de banka evrak talep etmektedir.

Başvuruda bulunan kişilerin kendilerine ait olan nüfus cüzdanı aslı ya da fotokopisi, aylık gelirlerini beyan eden bir belge ve ikamet bilgilerini gösteren ikametgah ya da son 3 ayda kişi adına düzenlenmiş bir faturayı hazırlaması gerekmektedir. TEB kredi kartı başvurusu için hazırlanan bu evrakları ise TEB şubelerinden herhangi birine kendileri teslim etmesi ve kredi kartı sözleşmesini imzalaması gerekmektedir.