Ticari Kredi Kartı Başvurusu

İş yerleri ve firma sahipleri; ofis giderleri, çalışan giderleri ve her türlü harcamanın yapıldığı kredi kartlarını tercih etmektedirler. Ticari kredi kartı başvurusu yapan şirket sahipleri, aldıkları ürünleri isterlerse taksitlendirebilme avantajına da sahiptirler. Normal zamanda taksit yapılmayan telefon, tablet, bilgisayar ve akaryakıt gibi harcamalar ticari kredi kartı sahibi olan kişilerce taksitle ödenmektedir. Ticari amaçlı kullanım özelliğine sahip olan kredi kartlarının pek çok özelliğinin standart kredi kartlarından farklı olduğunu söyleyebiliriz. Zira bu kartların temelde kullanım amacı tamamıyla ticari işler için olmaktadır.

Giderlerin aylara bölünerek ödenmesi ile paranızın yönetimini sağlayan bu kartlar firmanızın kalkınmasını sağlamaktadır. Limitleri sizin kredi puanınızla ve yaptığınız işle alakalı olup, istendiğinde daha düşük ya da yüksek de olabilmektedir. Ticari kredi kartı başvurusu yapan kişiler kartları ile nakit avans çekebilirler ve bunu taksitlendirebilirler. İş yerinizin olası nakit ihtiyacını bu kartlar ile temin edebilirsiniz. Böylece nakit sıkıntınıza kısa süre içerisinde çözüm bulabilmek noktasında da önemli bir kazanımı elde etmiş olursunuz.

Ticari kredi kartlarının limitleri, bireysel kartlara göre daha yüksektir. Neticede ticaretle uğraşan kişiler için tasarlandıkları için, onların ihtiyaçlarına göre de limit belirlenmesi yoluna gidilmiştir. Ticari kredi kartı başvurusu sonucunda kartlarını alan iş yeri sahipleri kampanya dahilinde olan birçok fırsattan ve indirimlerden faydalanabilirler. Birçok mağaza indirimleri, uçak bileti, kıyafet, akaryakıt, elektronik ürün indirimleri bunlardan bazılarıdır.

Ticari Kredi Kartı Başvurusu Yapan Firmalar

İşletme sahibi olan kişiler; vergi levhası ve diğer evraklarla bunu ispat ediyorlarsa bankalarda ticari hesap açtırabilirler. Bu hesabın açılmasından sonra firma sahibi Ticari kredi kartı başvurusu yapabilir. Günümüzde birçok banka bu kredi kartlarından vermektedir. Kişiler devamlı çalıştıkları bankanın kredi kartlarını kullanmayı tercih ederler. Böylelikle hesaplar arası para akışını kolaylıkla sağlamaktadırlar.

Ticari kredi kartı başvurusu için gerekli evraklar; tüzel kişiler, limited şirketi ve anonim şirketler için farklılık göstermektedir. Tüzel kişiler için kimlik fotokopisi ve vergi levhası yeterlidir. Limited ve anonim şirketler içinse; şirket ortaklarının kimlik fotokopileri, noter tasdikli imza sirküsü, Ticaret Odasından alınan sicil gazetesi ve vergi levhası istenmektedir.

Ticari kredi kartı başvurusu talep edip de alan firma sahipleri kartlarını her alanda kullanabilirler. Ofis giderleri, market harcamaları, akaryakıt, otel konaklamaları, araç kiralamaları, bilgisayar donanımları vb. gibi harcamalarda kullanılırlar. Ticari kartlar firmaların ürün alış verişlerinde bir nevi çek ya da senet yerine kullanılan kartlardır. Bireysel kartlardan farkı, işvereni kalkındırmak amacını gütmektedir.

Ticari Kredi Kartının Daha Başka Avantajları

Yukarıda yazan avantajlardan başka; peşin yapılan alış verişler taksitle ödenebilmektedir. İşyeri vergilerini ve sigortalarını ödeyebilme, işyerine ait faturaları ödeme, gelen hesap ekstresini erteleyebilme avantajlarına da sahiptir. Ticari kredi kartı başvurusu ile iş yeri sahipleri ellerindeki nakit akışını ayarlayabilmektedirler. Bu kartlar sayesinde şirketinizin aylık nakit analizinizi yapabilir ve rapor tutabilirsiniz.

Ayrıca kullanıldıkça biriken puanları diğer alış verişlerde kullanabilme şansına da sahiptirler. İş hayatında olan kişilerin yüklerini hafifleterek, iş akışı hızlandırmak amacı ile ticari kredi kartı başvurusu talebinde bulunabilirsiniz. Bu kartlar ile iş yerinize ait olan giderleri karşılayarak nakit paranızı işinizle alakalı olan diğer yatırımlara yönlendirebilirsiniz.

Ticari kredi kartlarının limitleri farklılık göstermektedir. Şirketlerin yaptığı işlerin büyüklüğüne ve şirket sahiplerinin sermayesine göre değişkenlik göstermektedir. Çalışılan bankanın işverene sunacağı limiti bankanızdan öğrenmenizde fayda vardır. Ticari kredi kartı başvurusu yapan iş yeri sahipleri bu kartlara yıllık ücret ödemektedirler. Bu ücretler her bankada farklılık göstermektedir.