Türkiye Finans Kredi Kartı Başvurusu

Kredi kartı bankacılık işlemleri arasından en çok kullanılanlardan biridir. Bankalar tarafından da genellikle düşük limitler ile geniş kitlelere kullandırılabilmektedir. Bu hizmet sayesinde kişiler satın alım yaparken çok daha rahat bir ödeme imkanına sahip oluyorlar. Türkiye Finans kredi kartı başvurusu kabul eden ve müşterilerine kredi kartı hizmeti veren bir bankadır.

Türkiye Finans kredi kartı kullanmak isteyen kişilerin başvurularını birçok kanaldan alıyor. İlk olarak Türkiye Finans kredi kartı başvurusu için bankanın kendi internet sitesine giriş yapabilirsiniz. İnternet sitesi üzerinden hemen başvur butonuna tıklayarak karşınıza çıkan formu doldurmanız gerekmektedir. Formu iletmeniz halinde başvurunuz banka tarafından incelenmeye alınır.

Kredi kartı hizmetinden faydalanmak için başvuru yöntemlerinden biri de SMS yöntemidir. Türkiye Finans kredi kartı başvurusu için Happy boşluk TC kimlik numarası yazarak 2442’ye göndermelisiniz. Bu şekilde başvurunuz bankaya iletilmiş olur ve banka yetkilileri sizlerle SMS’i iletmiş olduğunuz telefon numarası üzerinden iletişime geçerler. Onay süreci hakkında siz bir bilgi almak isterseniz 0850 222 22 44 müşteri danışma hattını arayabilirsiniz.

Türkiye Finans kullanıcıları ise mobil uygulama üzerinde başvuruda bulunabilmektedir. Türkiye Finans kredi kartı başvurusu uygulama dışında banka şubelerinden ve ATM’lerinden de yapılabilmektedir. Mobil uygulama üzerinden yapılan başvuru sonucu bankanın datasında bulunan cep numaranızdan sizlere bildirilir. Şubeler ve ATM’lerden yapılan başvurularda da verdiğiniz iletişim bilgileri aracılığı ile sizlere ulaşılarak sonuç bildirilmektedir.

Türkiye Finans Kredi Kartı Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Türkiye Finans kredi kartı başvurusu yapan müşterilerinden bazı evraklar talep eder. Bu evraklar bankanın datasında bulunması gereken ve aynı zamanda incelenme süreci için gereklidir. Bu evraklar bazen bankalara başvuru yaparken teslim edilebildiği gibi bazen de Türkiye Finans kredi kartı başvurusu sonucunun onaylanması ile Türkiye Finans şubelerine teslim edilmektedir.

Banka kredi kartı başvuru yapan kişilerden talep ettiği evrakların şubelerine teslim edilmesini talep eder. Türkiye Finans kredi kartı başvurusu yapan kişiler nüfus cüzdanı fotokopisi, aylık gelir belgesi, başvuruda bulunan kişiye ait ikametgah ya da son 3 ay içerisinde kişi adına düzenlenmiş bir fatura evraklarını tamamlayarak bankalara teslim etmesi gerekmektedir.

Türkiye Finans Kredi Kartı Başvurusu Onay Süreci

Bankaların kredi kartı başvurularına dönüş yapma süreleri değişebilmektedir. Genellikle kredi notu yüksek olan kişilerde Türkiye Finans kredi kartı başvurusu sonucu aynı gün sonuçlanabilirken, kritik seviyede olan kişilerin onay süreçleri farklı incelemelerden dolayı biraz daha uzayabiliyor. 1 gün ile 3 iş günü arasında değişen onay süreci değerlendirmenin ayrıntılarına değişmektedir.

Kredi notu bankaya kişiler hakkında önemli bilgiler vermektedir. Bu yüzden Türkiye Finans kredi kartı başvurusu için ilk olarak ele alınan nokta kredi notu diyebilir. Bankalar kredi kullandırırken kişilerin geri ödemelerinin risk teşkil etmemesini önemserler. Kredi notu da bu konuda bankalara oldukça önemli bir veri sunar. Kredi notu yeterli seviyede olan kişilerin başvuruları anında pozitif yönde sonuçlanabilir.

İncelenen bir diğer konu ise başvuruda bulunan kişinin aylık kazancıdır. Aylık gelir Türkiye Finans kredi kartı başvurusu sürecinin olumlu sonuçlanması açısından incelenen bir değerdir. Borç ödeme kapasitesini gösteren aylık gelir kişinin borçlarına oranlanır ve aylık gelirin ödemeleri rahatlıkla karşılıyor olması gerekmektedir. Gelirin %50’si tüm bankalara olan borçlarını karşılıyor ise bu yeterli bir veri yaratır.

Türkiye Finans Güncel Faiz Oranı: 0.97

Türkiye Finans İletişim Adresi: Saray Mahallesi Sokullu Caddesi No: 6 Ümraniye/İstanbul ​

Türkiye Finans Telefon Numarası: 0850 222 22 44